Nowoczesna
izolacja

STEICOzell

Termoizolacja z naturalnych włókien drzewnych
do wypełniania pustych przestrzeni w przegrodach
budowlanych.

STEICOzell – Termoizolacja z naturalnych włókien drzewnych

Elastyczna i bezspoinowa.

JAK TO DZIAŁA?

W celu uzyskania warstwy termoizolacyjnej włókna są wdmuchiwane pod wysokim ciśnieniem do zamkniętych przestrzeni. Podczas aplikacji przestrzenie te zostają dokładnie wypełnione materiałem termoizolacyjnych. Dzięki temu STEICOzell sprawdza się zarówno przy perfabrykacji (np. elementów ściennych), jak i podczas prac wykonawczych bezpośrednio na placu budowy.

Aby uzyskać stałe właściwości termoizolacyjne przez dziesiątki lat, materiał musi zachować swoją formę i objętość. Podczas wdmuchiwania STEICOzell dochodzi do trójwymiarowego zaklinowania się poszczególnych włókien drzewnych. Nawet przy niewielkiej gęstości objętościowej daje to gwarancję braku osiadania przy bardzo dużej elastyczności.

WYSOKA JAKOŚĆ

Włókna drzewne produkowane zgodnie
z europejską aprobatą techniczną ETA 12/001 z bieżącą kontrolą jakości.

CERTYFIKAT ODPORNOŚCI OGNIOWEJ

STEICOzell może być stosowane w elementach zewnętrznych o klasie zagrożenia 0, w budownictwie drewnianym i przy produkcji prefabrykatów zgodnie z klasyfikacją ITB (EN 13501-1+A1:2010)

PERFEKCYJNA OCHRONA

Dzięki otwartej dyfuzyjnie strukturze STEICOzell posiada właściwości regulujące wilgotność i przyczynia się do uzyskania optymalnego pod względem biologii budowli klimatu mieszkalnego

DLACZEGO WEŁNA DRZEWNA

Wełna drzewna potrafi skumulować wilgoć z otoczenia i oddać ją w odpowiednim momencie, regulując tym samym mikroklimat w pomieszczeniach.

Materiał termoizolacyjny o nieograniczonych możliwościach

Przy termoizolacji budynku z STEICOzell nie ma znaczenia, czy elementy konstrukcyjne są dostosowane do standardowych rozmiarów materiałów izolacyjnych. Także elementy instalacji znajdujące się wewnątrz przegród budowlanych można zaizolować cieplnie bez większego nakładu pracy, poprzez wdmuchiwanie materiału izolacyjnego.

Przyjemny klimat pomieszczeń przez cały rok

Dzięki otwartej dyfuzyjnie strukturze STEICOzell posiada właściwości regulujące wilgotność i przyczynia się do uzyskania optymalnego pod względem biologii budowli klimatu mieszkalnego. Dzięki dużej zdolności gromadzenia ciepła STEICOzell przeciwdziała przenikaniu ciepła do budynku podczas letnich upałów. Efekt: przyjemny chłód w najgorętsze dni, przytulne ciepło w środku zimy.

Materiał termoizolacyjny
o nieograniczonych możliwościach

Wykonaniem termoizolacji wdmuchiwanej STEICOzell zajmują się wyłącznie odpowiednio przeszkoleni partnerzy i licencjonowani wykonawcy. Profesjonalne szkolenia oraz stała kontrola jakości MPA NRW są gwarancją niezmiennie wysokiej jakości uzyskiwanej zarówno podczas produkcji, jak i podczas prac wykonawczych. STEICOzell dostarczane jest w sprasowanej postaci, w workach.

DBAŁOŚĆ O EKOLOGIĘ
NIEZALEŻNIE POTWIERDZONA

Drewno wykorzystywane w produkcji STEICOzell pochodzi
z odpowiedzialnie zarządzanych lasów i jest niezależnie certyfikowane zgodnie z przepisami FSC®.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this