domy szkieletowe

Domy szkieletowe – gotowe domy kanadyjskie
Technologia kanadyjska nazywana inaczej szkieletową 
– jest powszechna w wielu rejonach świata o klimacie zbliżonym do występującego w Polsce. Dzięki profesjonalnym materiałom dom taki jest ciepły, zdrowy i dużo tańszy w porównaniu z innymi technologiami.

Technologia kanadyjska właściwie nie posiada ograniczeń konstrukcyjnych. Pozwala na wybór dowolnego kształtu domu, ale też bez większych trudności możemy postawić budynek parterowy, piętrowy, z podpiwniczeniem lub bez. Konstrukcja szkieletowa pozwala również na dowolne, dostosowane do indywidualnych potrzeb i kształtowanie dowolnej przestrzeni wewnętrznej

Do budowy domu w technologii szkieletowej wykorzystuje się materiały pochodzenia naturalnego, takie jak drewno, płyty wiórowe, wełna mineralna, płyty gipsowo kartonowe. Konstrukcję nośną domu stanowi szkielet. Składa się on z drewnianych słupów i belek, które łączone są przy pomocy gwoździ, kleju lub specjalnych łączników. Ściany zewnętrzne powstają poprzez obudowanie szkieletu warstwami wykończeniowymi, zarówno od strony elewacji, jak i od wewnątrz. Pomiędzy nimi umieszcza się termoizolację. Cały proces powstawania poszczególnych elementów domu odbywa się na placu budowy.

Energia wytwarzana jest w podobny sposób jak w domach zeroenergetycznych czyli przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Konstrukcja ścian oraz stropów umożliwia uzyskanie współczynnika izolacji nieosiągalnego w tradycyjnym budownictwie. Bardzo dobra izolacja termiczna powoduje oszczędność energii nawet do 90% usuwanego ciepła. Dzięki stałej temperaturze wewnątrz pomieszczeń, dom charakteryzuje się optymalnym komfortem cieplnym. Mieszkańcy nie są narażeni na efekt zimna i różnicy temperatur. Należy również wspomnieć o niskiej emisji szkodliwych gazów, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this