Napisz do nas...

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Posiadam projektSzukam Projektu

Posiadam działkęSzukam działki

Lokalizacja działki (wymagane)


Skąd się o nas dowiedziałeś:

internetpolecenie znajomychtargibaner reklamowy

inne źródło:

Temat

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez FuturaDom Sp. z o.o. z siedzibą w Zgierzu w celu przesyłania / przekazywania treści marketingowych na mój adres e-mail / numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym.
* Podstawa prawna:
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (określane jako „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”)

domy zeroenergetyczne

DOMY ZEROENERGETYCZNE – samowystarczalne pod względem energetycznym

Technologia domu zeroenergetycznego opiera się na zasadach projektowania stosowanych dla budynków pasywnych. Głównym celem tej technologii jest maksymalne zmniejszenie emisji energii wytwarzanej przez budynki mieszkalne, co tym samym znacząco zmniejsza emisję dwutlenku węgla. Efekt ten uzyskuje się poprzez odpowiednią izolację przegród zewnętrznych, wentylację, a także właściwy dobór i rozmieszczenie stolarki okiennej i drzwiowej. W budynkach zeroenergetycznych w przeciwieństwie do budynków pasywnych maksymalnie rezygnujemy z zewnętrznych źródeł energii. Zapotrzebowanie na ciepło czerpane jest w sposób niekonwencjonalny tzn. wykorzystując magazynowanie odnawialnych źródeł takich jak energia słoneczna, wiatr. Wykorzystuje się różne technologie do produkcji ciepła i energii elektrycznej w budynku:

 • ogniwa fotowoltaiczne
 • turbiny wiatrowe
 • biopaliwa
 • kolektory słoneczne (przeznaczone do sezonowego magazynowania energii cieplnej)

Urządzenia te całkowicie eliminują konieczność dostarczania energii ze znanych nam do tej pory konwencjonalnych źródeł energii ( tj. gaz, ropa naftowa, węgiel kamienny, węgiel brunatny, itp.). Przy projektowaniu domu zeroenergetycznego należy zwrócić szczególną uwagę na usytuowanie budynku na działce wobec stron świata, tak aby móc maksymalnie wykorzystać odnawialne źródła energii. Budowa takiego domu trwa kilka tygodni. Budynek nadaje się do zamieszkania niemalże zaraz po montażu.
Jak potwierdzają najnowsze badania naukowe nt. wydajności energetycznej w budynkach tradycyjnych i zeroenergetycznych, coraz większe grono przyszłych Inwestorów chce budować swoje domy w technologii domu zeroenergetycznego.

Najważniejszymi korzyściami płynącymi z budowy domu zeroenergetycznego są:

 • zmniejszenie kosztów utrzymania budynku
 • niskie zapotrzebowanie na energię
 • bardzo dobry komfort cieplny (utrzymanie stałej temperatury pomieszczeń)
 • brak strat ciepła
 • dobry mikroklimat pomieszczeń
 • niemal całkowicie eliminuje emisję szkodliwych gazów
 • niezależność od lokalnych dostawców energii itp.