Napisz do nas...

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Posiadam projektSzukam Projektu

Posiadam działkęSzukam działki

Lokalizacja działki (wymagane)


Skąd się o nas dowiedziałeś:

internetpolecenie znajomychtargibaner reklamowy

inne źródło:

Temat

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez FuturaDom Sp. z o.o. z siedzibą w Zgierzu w celu przesyłania / przekazywania treści marketingowych na mój adres e-mail / numer telefonu podany powyżej w formularzu kontaktowym.
* Podstawa prawna:
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (określane jako „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”)

domy plusenergetyczne

DOMY PLUSENERGETYCZNE to o krok dalej w przyszłość niż domy zeroenergetyczne. Ideą tego rodzaju budynków jest wytwarzanie więcej energii niż jest zużywane. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu ogniw fotowoltaicznych umiejscowionych na dachu budynku, które produkują prąd w ilości wystarczającej do ogrzania domu i funkcjonowania zainstalowanych w nim urządzeń. Są to budynki zaprojektowane w standardzie pasywnym o zapotrzebowaniu na energię do ogrzewania nie przekraczającym 15kWh. Technologia domów plusenergetycznych to najbardziej zaawansowany system domów, których koszty eksploatacji ogranicza się do minimum.

Energia wytwarzana jest w podobny sposób jak w domach zeroenergetycznych czyli przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Konstrukcja ścian oraz stropów umożliwia uzyskanie współczynnika izolacji nieosiągalnego w tradycyjnym budownictwie. Bardzo dobra izolacja termiczna powoduje oszczędność energii nawet do 90% usuwanego ciepła. Dzięki stałej temperaturze wewnątrz pomieszczeń, dom charakteryzuje się optymalnym komfortem cieplnym. Mieszkańcy nie są narażeni na efekt zimna i różnicy temperatur. Należy również wspomnieć o niskiej emisji szkodliwych gazów, co przyczynia się do ochrony środowiska.